• Giełda Pożyczek Prywatnych - Bezpłatne ogłoszenia!

  Serwis Giełda Pożyczek Prywatnych to bezpłatna tablica ogłoszeń.
  Szukasz pożyczki? Jesteś prywatnym inwestorem? Zamieść bezpłatnie ogłoszenie!

  Dam pożyczkę

  Dam pożyczkę

  Jesteś prywatnym inwestorem?

  Dodaj ogłoszenie

  Szukam pożyczki

  Szukam pożyczki

  Potrzebujesz pożyczki prywatnej?

  Dodaj ogłoszenie

UWAGA OSTRZEGAMY! NIGDY NIE WPŁACAJ INWESTOROWI ŻADNYCH PIENIĘDZY PRZED OTRZYMANIEM POŻYCZKI!

Wady i zalety pożyczek prywatnych

Chcemy szybko pożyczyć pieniądze. Znalazła się osoba, która może nam pożyczki udzielić. Wówczas przychodzi refleksja. Czy na pewno to bezpieczne? Czy na tym interesie mogę stracić?

Szybkość

Największa zaleta pożyczek prywatnych jest z pewnością szybkość ich realizacji. W banku procedura kredytowa, nawet jeśli chcemy otrzymać niewielką kwotę trwa co najmniej kilka dni. Tutaj pieniądze możemy otrzymać praktycznie natychmiast. Osoba od której chcemy pożyczyć nie będzie od nas wymagała raportu z Biura Informacji Kredytowej czy innych zaświadczeń o dochodach. Nawet jeśli nasze dochody są niewielkie, albo nie mamy ich chwilowo wcale jesteśmy w stanie pożyczyć pewną kwotę pieniędzy.

Wysokie oprocentowanie

Pożyczając pieniądze u osób prywatnych czy w instytucjach pozabankowych możemy narazić się na wysokie koszty i oprocentowanie. Możliwe, że oddamy wiele więcej niż pożyczyliśmy. Pamiętajmy jednak, że pieniądze które mamy oddać rozłożone zostaną na raty.

Dla każdego

Banki często nie chcą pożyczać pieniędzy osobom powyżej 65 roku życia. Osoby prywatne czy instytucje pozabankowe nie widzą takiego problemu i środki pożyczają zasadniczo każdemu kto ukończył 18 lat.

Dostępność

Kolejna zaletą tego typu pożyczek jest to, że są szeroko dostępne. W internecie znaleźć możemy wiele propozycji udzielenia takiej pomocy. Ważne jest, abyśmy je dogłębnie analizowali i wybierali te, które są najkorzystniejsze.

Dostaniesz ile chcesz

Pożyczki prywatne charakteryzują się również tym, że możemy pożyczyć kwoty które akurat są nam potrzebne. Pożyczka wynosić może nawet 100 zł i jeśli znajdzie się pożyczkodawca kwotę taką otrzymamy.

Bezpieczeństwo

Tą cechę akurat możemy zaliczyć na konto minusów. Duże jest ryzyko oszustwa. Jednak większe ryzyko ponosi pożyczający, który nie ma pewności, że pieniądze zostaną mu zwrócone. Jeżeli dokonujemy transakcji droga internetową zazwyczaj dane są weryfikowane, jednak jest wiele możliwości obejścia zabezpieczeń.

Podatek?

Jest jeszcze jeden minus pożyczek prywatnych, który dotyczy osoby która pożyczki udziela. Wiele mówi się o opodatkowaniu pożyczek. Pożyczkodawca osiąga udzielając oprocentowanej pożyczki pewien zysk. Według prawa powinien, więc odprowadzić 19 procentowy podatek od zysków kapitałowych.

Główną wadą pożyczek prywatnych jest z pewnością ograniczony stopień bezpieczeństwa. Zaletą na pewno szybkość i brak formalności. Czy decydować się na taka formę pożyczki? Proponujemy zapoznać się z zasadami i wtedy podjąć decyzję.