• Giełda Pożyczek Prywatnych - Bezpłatne ogłoszenia!

  Serwis Giełda Pożyczek Prywatnych to bezpłatna tablica ogłoszeń.
  Szukasz pożyczki? Jesteś prywatnym inwestorem? Zamieść bezpłatnie ogłoszenie!

  Dam pożyczkę

  Dam pożyczkę

  Jesteś prywatnym inwestorem?

  Dodaj ogłoszenie

  Szukam pożyczki

  Szukam pożyczki

  Potrzebujesz pożyczki prywatnej?

  Dodaj ogłoszenie

UWAGA OSTRZEGAMY! NIGDY NIE WPŁACAJ INWESTOROWI ŻADNYCH PIENIĘDZY PRZED OTRZYMANIEM POŻYCZKI!

Społecznościowe pożyczki prywatne

Pożyczki prywatne typu social lending. A co to takiego?

W Polsce istnieje coraz więcej serwisów internetowych udzielających pożyczki prywatne na zasadach social lending. Są to m.in.: Kokos.pl, Lendico.pl, Zakra.pl, Finansowo.pl, Sekrata.pl czy Pozycz.pl. Ich liczba stale rośnie. Jest to zapewne wynikiem zapotrzebowania na tego typu usługi. Banki stawiają przed kredytobiorcami coraz większe wymagania. Jeżeli trudno je spełnić a potrzebujemy niewielkiej kwoty to warto się nad taką opcją zastanowić.

Czym są pożyczki społecznościowe (social lending)?

Social lending to inaczej pożyczki społecznościowe. Polegają one na zawarciu transakcji miedzy dwiema osobami. Jedna z nich nazwana jest inwestorem. Jest nim osoba, która pożycza pieniądze. Drugą osobą jest osoba która pożyczki potrzebuje. Tworzone specjalnie są strony internetowe, które przypominają portale społęcznościowe w ramach których spotykają się osoby zainteresowane przeprowadzeniem transakcji.

Bez formalności

Co najważniejsze pożyczki odbywa się bez udziału osób trzecich, instytucji czy banków. To pozwala uniknąć formalności. Procedurę przyspiesza również fakt, że oferty znaleźć można w internecie. Drogą internetową też zawierane są zazwyczaj transakcje. Stworzone specjalnie dla social lending strony internetowe mają na celu udostępnienie ofert inwestorów i pożyczkobiorców. Poprzez social lending jedna osoba pożycza pieniądze, druga je natomiast inwestuje. Osoby te jednak nigdy się nie spotkają, bo cała transakcja przebiegnie w internecie. Jest to często dużo korzystniejsze niż pożyczanie pieniędzy od znajomych czy rodziny.

Proste zasady

Portale takie działają zazwyczaj na prostych zasadach. Jedna z osoba rejestruje się jako osoba oferująca pożyczkę. Przypomina to wystawienie oferty na serwisie aukcyjnym. Podaje kwotę jaką może pożyczyć oraz określić zasady na jakich udzieli pożyczki. Kolejno zgłaszają się chętni pieniądze od niego pożyczyć, które deklarują się spełnić postawione warunki. Jeżeli już dojdzie do wstępnej ugody, osoby ustalają konkretne warunki, kwotę, oprocentowanie, okres spłaty. Zawierana jest też umowa cywilno-prawna. Oczywiście w takich wypadkach serwis również zarabia. Nie jest tajemnica, że serwisy typu social lending pobierają prowizję od udzielonych pożyczek.

Same zalety

Zaletą skorzystania z tego typu rozwiązania jest oczywiście brak rozbudowanych procedur a także to, że można otrzymać już niewielka kwotę pożyczki. Pożyczkodawca natomiast może zyskać na takiej transakcji, więcej niż gdyby zainwestował swoje pieniądze lub je ulokował w banku.

Pożyczki prywatne typu social lending często uważane są za jedną z najlepszych form pożyczania niewielkich kwot. Pożyczka przekazana jest szybko i przez internet. Pieniądze oprocentowane są często na minimalny procent. Warto więc prześledzić oferty i zdecydować się na taką która jest w stanie najbardziej spełnić nasze oczekiwania a dzięki nam i prywatny inwestor zarobi.