• Giełda Pożyczek Prywatnych - Bezpłatne ogłoszenia!

  Serwis Giełda Pożyczek Prywatnych to bezpłatna tablica ogłoszeń.
  Szukasz pożyczki? Jesteś prywatnym inwestorem? Zamieść bezpłatnie ogłoszenie!

  Dam pożyczkę

  Dam pożyczkę

  Jesteś prywatnym inwestorem?

  Dodaj ogłoszenie

  Szukam pożyczki

  Szukam pożyczki

  Potrzebujesz pożyczki prywatnej?

  Dodaj ogłoszenie

UWAGA OSTRZEGAMY! NIGDY NIE WPŁACAJ INWESTOROWI ŻADNYCH PIENIĘDZY PRZED OTRZYMANIEM POŻYCZKI!

Prywatne pożyczki pod zastaw samochodu. To się opłaca?

Pożyczka prywatna pod zastaw samochodu to jedna z opcji, którą możemy rozważyć jeśli potrzebujemy szybkiej pomocy i zastrzyku gotówki. Rozwiązanie to jeśli uda nam się znaleźć dobrą ofertę jest stosunkowo bezpieczne i w ten sposób możemy mieć i pieniądze i do dyspozycji nasz samochód przez cały okres spłaty.

Jak to działa?

Schemat działania pożyczek od osób prywatnych pod zastaw samochodu jest prosty. Osoba - inwestor, który pożycza nam pieniądze ustanawia zastaw na naszym samochodzie. Zastaw widoczny jest tylko na dokumencie, ponieważ auto pozostaje do naszej dyspozycji. Co prawda nie pełnej, bo takiego samochodu nie możemy w czasie trwania umowy sprzedać. Jeżeli do sprzedaży dojdzie to nadal będzie na nim ciążył zastaw do momentu spłacenia pożyczki.

Wyłącznie z AC

Nie wszystkie samochody mogą jednak zostać zastawione. Pożyczkę pod zastaw możemy wziąć jeśli nasz samochód ma wykupioną polisę AC. Polisa jest potrzebna w razie ewentualnego wypadku czy kradzieży auta. Inwestor, który pożyczył pieniądze wówczas otrzyma pieniądze z tytułu odszkodowania.

Z oddaniem pojazdu

Ostatnio coraz popularniejsze stały się również pożyczki pod zastaw samochodu z oddaniem samochodu. Ich schemat jest nieco inny niż w przypadku pożyczek opisanych powyżej. W razie takiej transakcji pożyczający pozostawia auto na parkingu strzeżonym inwestora. Wielu kojarzyć się to może z lombardem. I nic dziwnego, bo schemat działania jest bardzo podobny.

Najważniejsza jest umowa

Zanim do pożyczki dojdzie warto przeanalizować cała transakcję. Dokładnie ustalić jej zasady, wysokość oprocentowania, okres spłaty i termin miesięcznych czy tygodniowych płatności. Oczywiście oprocentowanie u pożyczkodawcy prywatnego może być wyższe niż w banku, jest to związane z ryzykiem jakim obarczony jest inwestor.

Auto wolne od kredytu, leasingu...

Nie tylko posiadanie AC jest konieczne jeżeli chcemy otrzymać pożyczkę pod zastaw auta. Pożyczkę taką otrzymają osoby, których auto wolne jest od kredytu, leasingu i nie maja do niego praw żadne osoby trzecie.

Pamiętać należy, że są to pożyczki prywatne, więc formalności nie będą trwały długo. Inwestor nie będzie sprawdzał naszego stanu zadłużenia. Powinniśmy się jednak liczyć, że będzie chciał poznać czy auto nie jest obciążone żadnym prawem osób trzecich. Miejmy jednak na uwadze możliwość dość wysokiego oprocentowania czy konieczności spłaty rat tygodniowych. Co najkorzystniejsze w przypadku pożyczek pod zastaw samochodu to fakt, że w większości przypadków nadal mamy możliwość korzystania z niego.