• Giełda Pożyczek Prywatnych - Bezpłatne ogłoszenia!

  Serwis Giełda Pożyczek Prywatnych to bezpłatna tablica ogłoszeń.
  Szukasz pożyczki? Jesteś prywatnym inwestorem? Zamieść bezpłatnie ogłoszenie!

  Dam pożyczkę

  Dam pożyczkę

  Jesteś prywatnym inwestorem?

  Dodaj ogłoszenie

  Szukam pożyczki

  Szukam pożyczki

  Potrzebujesz pożyczki prywatnej?

  Dodaj ogłoszenie

UWAGA OSTRZEGAMY! NIGDY NIE WPŁACAJ INWESTOROWI ŻADNYCH PIENIĘDZY PRZED OTRZYMANIEM POŻYCZKI!

Prywatna pożyczka z komornikiem?

Prywatna pożyczka, najlepsza opcja dla osób z komornikiem?

Posiadając zajęcie komornicze pewne jest jedno – pożyczki bankowej nie otrzymamy. A jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o pożyczki u osób prywatnych czy w instytucjach pozabankowych? Czy jest szansa, że tam pożyczone nam zostaną pieniądze?

Pożyczki społecznościowe bez BIK

Przeglądając oferty portali oferujących pożyczki społecznościowe przez internet, gdzie oferty wystawiają prywatni pożyczkodawcy znaleźć możemy kilka interesujących informacji. Portal zakłada, że pożyczkę otrzymać mogą nawet osoby ze złą historią kredytową. Jednak przystępując do transakcji sytuacja często może się skomplikować. Na wielu portalach widnieją informacje, że weryfikowana będzie nasza historia kredytowa, mimo tego klienci mogą otrzymać pożyczkę od inwestorów. Prawdą jest, że często uczestnicy aukcji są weryfikowani w wielu bazach. Sprawdzana jest baza KRD (Krajowy Rejestr Długów) czy baza dłużników ERIF. Weryfikacja w Biurze Informacji Kredytowej nie jest możliwa ponieważ mają do niej dostęp jedynie banki i SKOKi. Nie jest to do końca informacja dobra, ponieważ do tych rejestrów (KRD czy ERIF) trafić łatwo. Możemy zostać wpisani nawet za kilkudniowe opóźnienia w płatnościach. Bazy takie może sprawdzić dosłownie każdy w każdym momencie. Przystępując do takiej aukcji warto jeśli zweryfikuje się nas we wszystkich bazach. Może to wpłynąć na zmniejszenie prowizji jaka zostanie nam naliczona. Kluczem, więc hasło: „im wiarygodniejszy klient tym atrakcyjniejsze warunki kredytowania”.

Zła historia kredytowa to nie przeszkoda

Zdarza się jednak, że pomimo zweryfikowania i negatywnej opinii o kliencie w danej bazie nasza oferta będzie brana pod uwagę. Przedstawić będziemy musieli jednak argumenty przemawiające za tym, że jesteśmy w stanie pożyczkę spłacić. Może to być np. zaświadczenie o dochodach czy posiadanie nieruchomości, którą pożyczkę można zabezpieczyć. Wielu uważa, ze zła historia kredytowa to nie przeszkoda przy otrzymaniu pożyczki prywatnej. Warto jednak jeżeli pożyczkodawca pyta nas czy posiadamy jakieś zadłużenia czy opóźnienia odpowiadać zgodnie z prawdą. Możliwa jest sytuacja, w której pomimo że powiemy, że nasza historia kredytowa jest bez zarzutu pożyczkodawca nas skontroluje. Wówczas straci do nas zaufanie, a tym samym możemy pożegnać się z pieniędzmi, które miał nam pożyczyć. W transakcjach tak zawieranych ważna jest, więc szczerość. Na niej głównie opiera się relacja pomiędzy inwestorem a osobą pożyczająca pieniądze. Pomoże to również w wynegocjowaniu najkorzystniejszych warunków.

W instytucjach pozabankowych trudniej

Jeżeli chodzi o pożyczki udzielane przez instytucja pozabankowe sytuacja jest bardziej skomplikowana. Instytucje takie często po sprawdzeniu nas w kilku bazach mogą nasz wniosek odrzucić. Wówczas nie będziemy mieli już możliwości ponownego starania się o pożyczkę w tej instytucji do chwili, aż nasza sytuacja finansowa się poprawi.

Pożyczki prywatne, które możemy znaleźć na przykład na stronach internetowych oferujących pożyczki społecznościowe są dobrym wyjściem dla osób posiadających złą historię w BIK czy zajęcie komornicze. Nie ma obowiązku ani często nawet możliwości sprawdzania naszej historii kredytowej. Warto, więc w razie pilnej potrzeby się nimi zainteresować.