• Giełda Pożyczek Prywatnych - Bezpłatne ogłoszenia!

  Serwis Giełda Pożyczek Prywatnych to bezpłatna tablica ogłoszeń.
  Szukasz pożyczki? Jesteś prywatnym inwestorem? Zamieść bezpłatnie ogłoszenie!

  Dam pożyczkę

  Dam pożyczkę

  Jesteś prywatnym inwestorem?

  Dodaj ogłoszenie

  Szukam pożyczki

  Szukam pożyczki

  Potrzebujesz pożyczki prywatnej?

  Dodaj ogłoszenie

UWAGA OSTRZEGAMY! NIGDY NIE WPŁACAJ INWESTOROWI ŻADNYCH PIENIĘDZY PRZED OTRZYMANIEM POŻYCZKI!

Pożyczka pozabankowa a pożyczka prywatna

Cel jest jeden. Zdobyć jak najszybciej pieniądze. A jakie są różnice w pożyczaniu poprzez instytucje pozabankowe a od osób prywatnych? Sprawdźmy.

Pozabankowo bezpieczniej

Pożyczanie od osoby prywatnej jeśli nie jest to nasz znajomy może okazać się dość skomplikowane. Często przeszukać musimy wiele portali z ogłoszeniami. Znaleźć osobę, która wyda nam się wiarygodna i nawiązać z nią kontakt. Pozornie proste. Ale czy bezpieczne? Umiarkowanie. Jeżeli transakcja zawierana jest internetowo nie wiemy z kim mamy do czynienia i czy do transakcji na pewno dojdzie. Natomiast korzystając z usług instytucji pozabankowych , które są coraz popularniejsze możemy liczyć na pewne bezpieczeństwo. Wyznaczone zostaną reguły na jakich mamy spłacać pożyczkę i jeśli się ich będziemy trzymać nie powinniśmy mieć większych problemów. Decydując się na pożyczkę od prywatnej firmy finansowej czy osoby zazwyczaj albo korzystamy z jej usług przez internet. Nie wymaga się od nas żadnych zaświadczeń ani poręczycieli. Jedyny dokument jakie się od nas wymaga to dowód osobisty. Decyzje o przyznaniu pożyczki otrzymamy w kilka chwil. Niewiele potem na naszym koncie znajda się pieniądze. To ile możemy otrzymać zazwyczaj przewidziane jest w regulaminie pożyczkodawcy. Często są to kwoty rzędu 200 zł. nieczęsto przekraczają 1 000 zł. Z tego też względu często łatwiej pożyczyć pieniądze u osoby prywatnej, która może dysponować większa kwotą i nam ją pożyczyć.

Nieoprocentowane prywatne

Jeśli wydaje nam się, że to właśnie pożyczki prywatne są tymi które zazwyczaj są nieoprocentowane to jesteśmy w błędzie. Często to właśnie instytucje pozabankowe udzielają pierwszej pożyczki na krótki termin bez oprocentowania. Mówimy pierwsze, bo zazwyczaj każda kolejna pożyczona tam kwota jest już solidnie oprocentowana. Instytucje te często proponują również programy lojalnościowe czy zniżki, które mogą okazać się dogodne. Pożyczając od osoby prywatnej, jeśli jest to osoba nam obca musimy się liczyć z koniecznością wniesienia odsetek. Które mogą być wysokie. Wynika to z tego, że pożyczkodawca chce w ten sposób zainwestować swoje środki i jak najwięcej na pożyczce zyskać.

Jak widać pożyczka parabankowa a pożyczka prywatna to nie to samo. Różnice są istotne. Warto rozważyć, która z opcji będzie dla nas korzystniejsza. I w którym przypadku koszty pożyczki będą dla nas niższe.