• Giełda Pożyczek Prywatnych - Bezpłatne ogłoszenia!

  Serwis Giełda Pożyczek Prywatnych to bezpłatna tablica ogłoszeń.
  Szukasz pożyczki? Jesteś prywatnym inwestorem? Zamieść bezpłatnie ogłoszenie!

  Dam pożyczkę

  Dam pożyczkę

  Jesteś prywatnym inwestorem?

  Dodaj ogłoszenie

  Szukam pożyczki

  Szukam pożyczki

  Potrzebujesz pożyczki prywatnej?

  Dodaj ogłoszenie

UWAGA OSTRZEGAMY! NIGDY NIE WPŁACAJ INWESTOROWI ŻADNYCH PIENIĘDZY PRZED OTRZYMANIEM POŻYCZKI!

O czym pamiętać chcąc wziąć prywatną pożyczkę?

Zdecydowaliśmy się wziąć prywatną pożyczkę. Ustalone. Co zrobić, aby jak najmniej stracić na takiej transakcji? O czym należy pamiętać pożyczając pieniądze od osoby prywatnej? Ile dokładnie potrzebujemy?

Czego dokładnie potrzebujemy?

Pierwszym krokiem jest konkretne określenie jaka kwota jest nam niezbędna. Może okazać się bowiem, że zanim znaleźliśmy odpowiednią osobę, która pożyczy nam pieniądze nasze potrzeby wzrosły lub zmalały i tym samym dana osoba nie będzie nam mogła pomóc. Dokładne określenie potrzeby ułatwi nam też znalezienie konkretnej osoby lub firmy, która pieniądze nam pożyczy.

W jakim czasie jesteśmy spłacić?

Warto przeliczyć również w jakim czasie będziemy w stanie należność spłacić. Będziemy mogli uzgodnić to z osobą pożyczającą nam pieniądze. Zastanówmy się czy wolimy spłacić dług w krótszym okresie, ale w większych ratach czy może stopniowo w niewielkich co nie zakłóci nam płynności finansowej. Warto przemyśleć te aspekty, ułatwi to znacznie przebieg transakcji.

Czytajmy umowę

Często decydujemy się na pożyczenie pieniędzy prywatnie, bo nie jesteśmy pewni lub wiemy, że pieniędzy w banku nie możemy pożyczyć. Co prawda w takim wypadku nie będzie sprawdzana nasza zdolność kredytowa czy nasze dochody i sposób ich uzyskiwania. Nie oznacza to, że nie obowiązują nas tu żadne formalności. Przeczytajmy dokładnie umowę, zwróćmy uwagę na opłaty.

Nie bójmy się pytać

Jeśli cokolwiek budzi nasze wątpliwości: pytajmy. Może się okazać, że w umowie zawarte są opłaty o których nikt wcześniej nas nie poinformował a które mogą nas znacznie obciążyć. A przecież chodzi o nasze pieniądze. Już samo to, że nie poinformowano nas o dodatkowych opłatach powinno nas zaniepokoi i skłonić do przeanalizowania umowy i zastanowienia się nad transakcją.

Przeszukaj internet

Jeżeli pożyczkodawca ogłasza się w internecie, możliwe że już wcześniej ktoś korzystał z jego usług. Warto prześledzić wpisy. Może znajdziemy tam coś interesującego co wskaże z kim mamy do czynienia i czy warto pożyczać od niego pieniądze. Sprawdza się to również w sytuacjach, gdy pieniądze pożyczamy od instytucji. W takim wypadku znalezienie opinii na temat tej czy innej firmy może nam zając kilka chwil. A odnalezione informacje mogą nas ustrzec przed nie lada kłopotami.

Warto przed pożyczeniem pieniędzy się zastanowić przemyśleć transakcję, cel w jakim pożyczamy pieniądze. Jako najważniejszą jednak czynność wskazujemy z całą pewnością przeanalizowanie zawartości umowy. Jeżeli dokument podpiszemy, bardzo trudno będzie nam ustrzec się przed wynikającymi z niej sankcjami.