• Giełda Pożyczek Prywatnych - Bezpłatne ogłoszenia!

  Serwis Giełda Pożyczek Prywatnych to bezpłatna tablica ogłoszeń.
  Szukasz pożyczki? Jesteś prywatnym inwestorem? Zamieść bezpłatnie ogłoszenie!

  Dam pożyczkę

  Dam pożyczkę

  Jesteś prywatnym inwestorem?

  Dodaj ogłoszenie

  Szukam pożyczki

  Szukam pożyczki

  Potrzebujesz pożyczki prywatnej?

  Dodaj ogłoszenie

UWAGA OSTRZEGAMY! NIGDY NIE WPŁACAJ INWESTOROWI ŻADNYCH PIENIĘDZY PRZED OTRZYMANIEM POŻYCZKI!

Gdzie szukać pożyczek prywatnych?

Pożyczki prywatne to dla wielu ostatnia deska ratunku. Osoby nie mające zdolności kredytowej w banku kredytu nie uzyskają na pewno. Gdzie wiec zgłosić się po pomoc?

Pożyczać prywatnie?

Jeżeli decydujemy się na pożyczkę prywatną możemy liczyć na negocjowanie warunków na jakich udzielona nam zostanie kwota. Po drugie liczyć możemy na to, że transakcja zostanie załatwiona szybko i bez zbędnych formalności. Nie będziemy również ponosić opłat związanych z funkcjonowaniem banku.

Po pierwsze rodzina

Pierwsze o czym myślimy, gdy brakuje nam gotówki to możliwość pożyczenia pewnej kwoty od rodziny czy znajomych. Już taką pożyczkę nazwać można pożyczką prywatną. Jest to rozwiązanie o tyle ryzykowne, że pożyczanie od rodziny może doprowadzić do nieporozumień z drugiej jednak strony członek rodziny nie naliczy oprocentowania, albo jeśli naliczy to na dość niskim poziomie.

Instytucje pozabankowe

Instytucjami, które udzielają pożyczek prywatnych, których popularność stale wzrasta są instytucje pozabankowe. Są to specjalne firmy, które się w udzielaniu pożyczek specjalizują. Główną cecha pożyczek zaciąganych w instytucjach parabankowych jest oprocentowanie, które jest z reguły wyższe niż oprocentowanie pożyczek bankowych. Są jednak plusy zaciągania takich pożyczek. Przede wszystkim jest to szybkość realizacji. Firmy te nie wymagają przedstawiania stosu dokumentów i zaświadczeń. Często wystarczy jeden podpis.

Internet jako główne źródło

Nie ma wątpliwości, że głównym źródłem w którym należy szukać pożyczek prywatnych jest internet. Znaleźć tam możemy wiele stron poświęconych instytucjom pozabankowym, pożyczkom społecznym czy prywatnym. Znaleźć możemy wiele stron internetowych, które pośredniczą pomiędzy pożyczkodawcami a pożyczkobiorcami. Często znajdują się tam listy ofert, pośród których znaleźć możemy najbardziej interesująca nas ofertę. Możemy się tam również zgłosić jako osoba, która takiej pożyczki zechce udzielić.

A może forum?

Przy stronach poświęconym finansowym znaleźć możemy forum na którym prywatne osoby publikują swoje propozycje pożyczki. Możemy wówczas nawiązać kontakt z taka osobą. Zapytać o warunki współpracy, o oprocentowanie jakie planuje naliczyć. Jest to jednak dość ryzykowne rozwiązanie. Nigdy nie wiemy kto proponuje nam pożyczkę i czy jest to wiarygodna osoba. Jednak nie zrażajmy się od razu. Często pożyczki proponują osoby, które mogą oddać swoje oszczędności do dyspozycji innych. Wymagają jednak zwrotu z należnymi, ustalonymi z góry odsetkami. Jest to dla ich wówczas pewna forma lokowania środków przy czym ich zysk może być wyższy niż przy innych sposobach inwestowania środków.

Koszty pożyczki prywatnej mogą okazać się dość wysokie. nie ma jednak możliwość określić ich jednoznacznie. Sposobów ich otrzymania jest wiele, warto więc rozpatrzyć kilka i wówczas wybrać ten który najbardziej będzie nam odpowiadał.